loader
lip
03

Last Lightning, Death Reapers, Taroth / Gdańsk Nadchodzące

  • pt, 03. lip 2026
  • 5h
  • Gdańsk , Polska

Opis

Last Lightning, norweski zespół black metalowy zagra w Gdańsku wraz z melodic death metalowym zespołem Death Reapers z Poznania! Ten skład będzie można zobaczyć w Pubie Torpeda 3. lipca.
 
Wejście - 18:00
Bilety: 50 pln
 
Last Lightning (NO):
Zespół Last Lightning powstał w Ås w Norwegii w 2016 roku i od tego czasu wydali dwie EP-ki i trzy albumy. Ich brzmienie czerpie inspirację z takich zespołów jak Windir, Taake, Immortal i Satyricon, łącząc nastrojowe i agresywne elementy z melodiami, które urzekają słuchacza od początku do końca. Last Lightning zagrało już sporo koncertów w Norwegii, dwie trasy w Polsce i jedną we Francji, stale zbierając bardzo pozytywne opinie od publiczności. Ich występy na żywo słyną z wysokiej energii i intensywności.
 
Death Reapers
Death Reapers to przedstawiciele nowej fali polskiego melodic death metalu, którzy konsekwentnie budują swoją pozycję na scenie ciężkich brzmień. Ich muzyka to połączenie agresji, precyzyjnych riffów i niesamowitej melodii. Zespół powstał w 2019 roku i od tego czasu rozwija swoje brzmienie, czego efektem są kolejne wydania. Ich materiał opiera się na dynamicznych kompozycjach, w których słychać zarówno wpływy klasycznego melodic death metalu, jak i nowoczesne podejście do produkcji i struktury utworów. To granie, które nie próbuje przypodobać się wszystkim, trafia do tych, którzy oczekują konkretu.
 
Taroth
Gatunek - Classic Heavy Metal (od 2016 roku Female Vocal)
Rok powstania – 1984 Nowe nad Wisłą
Pierwszy skład: Marek Baczyński – śpiew
Mariusz Redliński – gitara
Arkadiusz Dzikowski – gitara
Tomasz Kraiński – bas
Wiesław Piórek – perkusja
Obecny skład: Agnieszka Armatowska – śpiew
Tomasz Kraiński – gitara
Arkadiusz Dzikowski – gitara
Michał Pławski – bas
Wojciech Rusek - perkusja
Od momentu powstania zespół tworzył własny repertuar pozostając pod wpływem twórczości zespołów heavy metalowych lat 80-tych. Działając przy klubie „Sambor” w Nowem nad Wisłą w latach 1984-86 TAROTH zagrał kilkanaście „otwartych prób”, które przerodziły się w minikoncerty i jam sessions. Dzięki temu repertuar zespołu znany był powszechnie fanom zanim został zarejestrowany. W maju 1986 roku TAROTH zagrał koncert, który został zarejestrowany na kasecie „Taroth live”. W 1988 roku zespół zawiesił działalność. Jego repertuar wykonywały grupy The Castle i Invader, w składzie których znaleźli się muzycy TAROTH.
Jesienią 2015 roku reaktywowano grupę. Wobec braku możliwości odtworzenia pierwotnego składu, na perkusji grał Grzegorz Kłos (Panzerfaust) a śpiewała Anita Podgórska. W tym składzie, po odtworzeniu repertuaru z lat 80-tych i dokomponowaniu nowych utworów zespół pojawił się ponownie na scenie w maju 2016 roku. Po kolejnych zmianach składu (Mariusza Redlińskiego zastąpił Radosław Jabłoński z Panzerfaust, a Anitę Podgórską – Pamela Kowalska) TAROTH w 2018 roku zarejestrował pierwszą płytę pod tytułem „Krucjata”. Znalazły się na niej utwory z lat 80-tych, oraz kompozycje z lat późniejszych. Po wydaniu płyty muzycy zespołu Panzerfaust opuścili grupę, zaś TAROTH rozpoczął serię koncertów promujących album w składzie: Pamela Kowalska – śpiew, Tomasz Kraiński – gitara, Arkadiusz Dzikowski – gitara, Michał Pławski – bas, Wojciech Rusek – perkusja.
Do stycznia 2020 roku zespół zagrał blisko 50 koncertów w różnych częściach kraju. Między innymi w towarzystwie takich formacji jak CETI, GOMOR, Bright Ophidia czy Drunk Riders. Także w roku 2020 zespół rozpoczął pracę nad drugą płytą. Czas pandemii koronawirusa znacznie przedłużył pracę w studio. Choroba kilku członków zespołu kilkukrotnie przerywała sesję nagraniową, jednak w październiku 2021 roku płyta „Demony przeszłości” trafiła w ręce fanów. TAROTH – po przerwie spowodowanej pandemią – wznowił działalność koncertową. W lutym 2022 roku Pamelę Kowalską zastąpiła Marta Adamiec, zaś wiosną 2024 roku do zespołu dołączyła nowa wokalistka Agnieszka Armatowska. Jesienią zespół wznowił działalność koncertową związaną z jubileuszem 40-lecia powstania grupy oraz prezentacją nowego materiału. W styczniu 2026 roku TAROTH zagrał ostatni koncert w ramach trasy 40-lecia, by następnie zająć się przygotowaniem muzyki na kolejną płytę.

Mapa


Podobne wydarzenia